گزارش تحلیلی از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران(1)
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٢  کلمات کلیدی: انتخابات دهم

دهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در 22خردادماه سال جاری برگزار شد.این انتخابات که یکی از شگفت آور ترین گزینش های ملی در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ از برخی جهات دارای ویژگی هایی است که به جرات می توان آن را شگفت انگیزترین انتخابات ریاست جمهوری در دنیا نامید!


آنچه در طی دوران برگزاری انتخابات و پس از آن درجامعه روی داد؛ از تبلیغات کاندیداها و مناظره ها گرفته تا سخنرانی ها؛ همایشهای بزرگ با حضور اقشارمردم ؛ راهپیمایی ها وتظاهرات علاقمندان به هریک از نامزدها؛ ومتعاقب آن برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه و مشخص شدن کاندیدای پیروزبا کسب اکثریت آرای ملت و پیامد آن اعتراض نامزدهایی که موفق به کسب اعتماد مردم نشدند ؛ جنجالها و اغتشاشات خیابانی روزهای بعد از رای گیری ؛ عدم تمکین به قانون توسط کاندیداهای شکست خورده؛ همنوایی با اغتشاشگران واصرار برتداوم آشوب......ازجمله حوادث و رویدادها و وقایع مربوط به دهمین دوره ازانتخابات ریاست جمهوری بود.
به گزارشی تحلیلی دراین باره توجه فرمایید.
بزرگترین حضور حماسی ملت:
در دهمین دوره ازانتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران که در 22 خرداد ماه سال 1388برگزار گردید ؛ ملت ایران با حضور حداکثری خود رکوردی بی نظیر از مردم سالاری و مشارکت عمومی در تعیین سرنوشت کشور بجای گذاشت. صرفنظر از مقایسه مشارکت ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری با کشورهای مدعی دموکراسی و مردم سالاری غرب که درهردوره تنها موفق به جلب مشارکت 35 تا50 درصد از حائزین شرایط رای دادن می گردند. انتخابات دهم ریاست جمهوری رکوردی بی نظیر در برابر انتخابات سی سال گذشته کشور نیز بجای گذاشت وبا جلب اعتماد عمومی برای حضور حداکثری جامعه در پای صندوقهای رای رکورد 85 درصدی مشارکت و حضور حائزین شرایط رای دادن را بجای گذاشت.
دراین انتخابات دکتر محمود احمدی نژاد ؛ ریاست جمهور محبوب ملت ایران دردوره نهم موفق گردید باکسب24527516 رای معادل 62 و 63 صدم درصد از اکثریت مطلق آرا
ازمجموع 39165191 رای ماخوذه؛اعتماد ملت ایران را برای تشکیل کابینه دهم بدست آورد.
دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم به ترتیب:
میرحسین موسوی خامنه با 13216411 رای معادل سی وسه و75 صدم آرای ماخوذه، محسن رضایی با 678240 رای معادل یک و 73 صدم درصد و مهدی کروبی با 333635 رای معادل 85 صدم درصد (زیر یک درصد) از آرای ماخوذه را کسب کردند.
همچنین تعداد 409389 رای معادل یک و 4 صدم درصد ازآرای صندوقها باطله اعلام گردید.

فضاسازی قبل از انتخابات
تبلیغات انتخاباتی در همه کشورهای جهان دارای چارچوب و ضوابطی است که رعایت آنها بیانگر رشد وبلوغ سیاسی احزاب وشخصیتهای سیاسی شرکت کننده در فعالیتهای سیاسی وازجمله انتخابات است.رعایت اخلاق و حفظ شئون اجتماعی ومصالح ومنافع نظام سیاسی مهمترین رکن در تبلیغات انتخاباتی است. هرچند برخی کشورها و مجامع غربی مدعی دموکراسی و مردم سالاری دررقابتهای انتخاباتی بعضی مرزهای اخلاقی را زیر پا گذاشته ودرفصل انتخابات با جمع آوری اسناد ومدارک گذشته های دورکاندیداها وافشاگری پیرامون آنها سعی در بیرون کردن رقیب از صحنه می کنند؛ اما همین کشورها نیزدارای خطوط قرمز دررقابتهای سیاسی و تبلیغات هستند وعمده تبلیغات منفی خود را پیرامون کاراکتر و شخصیت فرد موردنظربه اجرا درمی آورند ؛ نه سیاستهایی که در قالب برنامه های کلان کشور به مرحله اجرا درآمده ودارای موفقیت نیز بوده است.

تخریب و اتهام
این دوره از انتخابات از آن جهت دارای ویژگی بود و می توان به جرات ادعا کرد شگفت انگیزترین انتخابات ریاست جمهوری در دنیا بود که رقبای انتخاباتی از سه جریان اصلاح طلب تندرو؛ اصلاح طلب میانه رو؛ واصولگرای اصلاح طلب همگی درسیاستی یکسان ومشترک برعلیه کاندیدای اصولگرای ملت متحد بودند و هریک فراخور فرصتها و تریبونهایی که برای معرفی خود به جامعه و ارایه برنامه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و رفاه عمومی خویش برای مردم پیدامی کردند؛ چه در برنامه های اختصاصی و پربیننده صدا و سیما ؛ چه در مناظره های مستقیم و زنده و چه در سخنرانی ها در اقصی نقاط کشور متفقا به تخریب دولت نهم و برنامه های دکتر احمدی نژاد می پرداختند!

جنگ روانی گسترده ومعجزه الهی
در تبلیغات سوء ومنفی کاندیداها برعلیه دکتر احمدی نژاد تمامی تاکتیکهای جنگ روانی بکار گرفته شد. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله) طی بیاناتی در خجسته سالروز میلاد بانوی برگزیده دو عالم حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) و فرزند پرافتخارش امام خمینی (ره)، به تلاش دشمنان کشور با راه اندازی جنگ روانی و تبلیغات وسیع آنان در رسانه‌های بیگانه برای دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات اشاره کردند و فرمودند: حقیقتاً یک دست اعجازآفرین الهی پشت این انتخابات بود چرا‌که نتیجه آن، ده میلیون رأی بیشتر در مقایسه با بالاترین رقم مشارکت مردم در انتخابات 30 ساله اخیراست. ایشان با اشاره به مشارکت بی‌سابقه و عزتمندانه مردم در این انتخابات خاطرنشان کردند: ملت بیدار، با بصیرت و هوشیار ایران در این حماسه بزرگ، نشان داد به گفتمان، راه و ارزشهای پایه گذاری شده امام خمینی(ره) همچنان دلبسته است و سعادت و پیشرفت خود را در این راه می‌جوید.
یکی از تاکتیکهای مهم جنگ روانی که بصورت گسترده و چشمگیر در این انتخابات کارآیی پیدا کرد؛ تاکتیک انکار بود. بکارگیری این تاکتیک که موجب زیر سئوال بردن خدمات و تلاشهای چندین ساله نظام اسلامی از سوی کاندیداهای مورد نظر گردید ناشی از پیش بینی شکست آنان درانتخابات بود.

نظرسنجی ها چه می گفتند؟
رقبای انتخاباتی رییس جمهور محبوب ملت از مدتها قبل با نظر سنجی های گوناگونی که انجام داده بودند به این حقیقت رسیده بودند که دربرابر دکتراحمدی نژاد شانسی برای پیروزی ندارند .محبوبیت رییس دولت نهم طی چهارسال گذشته نزد افکار عمومی به حدی بود که جای هیچگونه تردید و انکاری را برای پیروزی در انتخابات باقی نگذاشته بود. غالب نظرسنجی هایی که توسط نهادهای معتبر علمی داخلی و نیز موسسات نظرسنجی خارجی انجام گرفته بود قریب به اتفاق دکتر محمود احمدی نژاد را با اختلاف بالایی از سایر رقبا پیروز انتخابات ریاست جمهوری دهم ارزیابی کرده بودند. درهمین رابطه قابل ذکراست که:
خبرگزاری‌های فرانسه و رویترز اعلام کردند سازمان غیردولتی «ترو فری تومارو» که یک سازمان تخصصی در زمینه مطالعه افکار عمومی است، در آستانه انتخابات ایران یک نظرسنجی جامع در 30استان ایران انجام داده است. این موسسه بر پایه نظرسنجی خود اعلام کرده بوداحمدی‌نژاد، 2 برابر بیشتر از مخالفانش رأی به‌دست می آورد.
«رویترز» نیز در همین زمینه با تأیید این مطلب که احمدی‌نژاد در آستانه انتخابات در نظرسنجی‌ها جلوتر از رقبای خودش بوده است، نوشت "2 شرکت غیردولتی امریکا نیز طی یک نظرسنجی تلفنی سرتاسری در ایران اعلام کردند احمدی‌نژاد با نسبت 2 بر یک از موسوی پیش است. "کارشناسان سیاسی غربی در ادامه این اظهارات افزودند مطمئن هستیم که اطرافیان مهندس موسوی و خود وی و همسرشان می دانند که پیروز انتخابات نیستند و قطعاً نظر سنجی‌های واقعی گروه های هوادار وی نیز این واقعیت را نشان داده اند ولی مهندس موسوی را بازی داده و به او پیروزی را القاء نموده اند.کارشناس مورد مصاحبه با طرح 2 احتمال گفت: از 2 حال خارج نیست یا اینکه او را محاصره کرده اند و به وی اجازه‌ اطلاع از حقایق را نداده اند که البته بعید نیست و این خود نشانه‌ ضعف است و یا اینکه او می داند که شکست خورده است و حال که پس از 2 دهه سکوت وارد میدان شده و طوری عمل کرده که تمام آبروی خود را به انتخابات گره زده است، می داند در انتخابات شکست خورده و علی‌رغم آن، مصالح ملت را فدای وجهه خود کرده است.

فرار به جلو با تاکتیک انکارودروغ
نتایج نظرسنجی ها و پیش بینی شکست؛مخالفان وکاندیداهای متحد برعلیه دکتراحمدی نژاد را بر آن داشت تا برای رسیدن به قدرت تاکتیک جنگ روانی انکار را بکار گیرند. بر اساس این تاکتیک که بر پایه مجموعه ای از تزهای فلسفی سوفسطایی همراه با راهبردهای روانشناسی اجتماعی وفنون ارتباطات استواراست؛انکار تمامی پدیده ها اعم از پدیده های مثبت ومنفی با بر چسب دروغ قادر خواهد بود دست رقیب را در هر امری در آینده های دور و نزدیک ببندد.
برچسب دروغگویی به رییس دولتی که عملکرد او طی چهارسال بر آحاد ملت آشکار و عیان بود؛ ضمن آنکه می توانست تاثیر منفی در آرای او در انتخابات بگذارد؛ قادر بود شکست حتمی آنان را با این راهکار توجیه نموده و پوشش مثبت دهدودست آنان را برای اعتراض پس از انتخابات و اعلام نتایج باز بگذارد.
وقتی فرد یا مجموعه ای را متهم به دروغگویی می کنند؛ هرگونه دلیل ومدرک وسندی برای اثبات صداقت ونفی دروغ منتسب درهرزمینه ای با تردید جدی افکارعمومی مواجه خواهد شد.
بسیاری اعتقاد بر این دارند بخشی ازآرای میرحسین موسوی بخاطر فریب افکارعمومی بویژه جوانان وبرخی گروههای کم تجربه توسط همین تاکتیک دروغ بود؛ درواقع یک دروغ بزرگ یعنی نسبت دادن دروغ ازسوی کاندیدای اصلاح طلبان جهت بی اعتبار ساختن رقیب و جلب اعتماد عمومی باعث گردید تا بخشی از آرای کاندیدای محبوب ملت نزد برخی اقشار اجتماع ریزش پیدا کند؛ که اگر این انتساب دروغ (که دروقت خود نیازمند تعقیب قضایی است) نبود آرای دکتر احمدی نژاد از مرزسی میلیون نیز می گذشت .

خرید پنج میلیون رای برای میرحسین
جریان متحد بر علیه دکتر احمدی نژاد باپیش بینی شکست در انتخابات تنها به تاکتیکهای جنگ روانی بسنده نکرد ؛ در بخشی از فعالیتهای جبهه متحد برعلیه رییس جمهور دولت نهم خرید آرای ملت مورد بررسی قرار گرفت!
به گزارش "خدمت "؛ یک عضو فراکسیون اصلاح طلبان مجلس که برای تبلیغات میرحسین موسوی در حوزه انتخابیه خود بسیار فعال بودو مرتباً جلساتی با برخی کارخانه داران و متمولین برای حمایت از کاندیدای اصلاح طلبان برگزار می نمود در جلسه ای (چندروز به انتخابات مانده) اظهار داشته بود:برای پیروزی میرحسین موسوی به این براورد رسیده ایم که 5 الی 6 میلیون رأی را با پول بخریم ! این نماینده تأکید کرده بود بودجه خرید این مقدار رأی بر مبنای هر رأی تا سقف 50 هزار تومان(جمعا 300000000000تومان) تأمین شده ! و سازمان و سازو کاری نیز برای این برنامه اندیشیده شده است .
این نماینده مجلس در توضیح سازو کار خرید آرا گفته است : تعدادی از نمایندگان اصلاح طلب و برخی از نمایندگان ادوار گذشته برای اجرایی کردن این طرح در سه مرحله با رایزنیهای محلی خصوصاً در مناطق قومی نشین هماهنگ شده اند !
نگاه دموکراسی خواهان اصلاح طلب به مردم و تعیین سرنوشتشان بدست خودشان با این توهین آشکار به شعورملت بخوبی آشکار می شود.
اینهمه پول از کجا می آید؟!
درکوران انتخابات و صرف هزینه های صدها میلیارد تومانی برای برگزاری میتینگ های انتخاباتی ؛ تهیه بروشورها وپوسترها و پارچه های سبز وکلاه و نوارهای رنگی و پذیرایی های شبانه مناسب با انواع سلایق وهدایای نقدی و غیر نقدی حسن عسکری‌راد، رئیس‌دفتر شهید رجایی و مشاور میرحسین موسوی در دوران نخست‌وزیری با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به موسوی نکاتی را یادآور شد.
درسرفصل این نامه آمده است:
جناب موسوی! برای این‌که بدانید چه اتفاقی دارد می‌افتد لطفاً کمی به اطراف خود بنگرید که با چه عواملی در محاصره‌اید و کمی بیندیشید که از پشت پرده چگونه و چرا با حمایت‌های معنی‌دار برخی یاران متضاد‌العقیده به پیش می‌روید؟
البته به خودتان خیلی زحمت ندهید که همه آنها را بشناسید اما بد نیست سری به معابر عمومی بزنید تا شاید هزینه این تبلیغات سنگین – از کجا آمده – را بتوانید بدهید که توسط پادوهای نامتجانس برخی جوانان و دختران بزک کرده با ارائه پارچه سبز، سمبل سیادت شما علاوه بر شگفتی آفرینی در ساختار جدید الگوی مصرف! مورد بی‌حرمتی قرار گرفت.راستی! آیا قبول ندارید با نشانه‌گیری انگشت اتهام علیه خدمات صادقانه دوره چهار ساله رقیب اصلی خود نه تنها مسئولان منصف که عامه مردم را رنجیده خاطر ساختید و اغلب از بی‌مهری شما انگشت حیرت و شگفتی بر دندان فشردند؟!

الطاف جاسبی و فرزندان هاشمی!
هزینه تبلیغات رقبای دکتر احمدی نژاد با حسابهای سرانگشتی نیز ارقامی بالای صدها میلیارد تومان را نشان می داد اما قربان بهزادیان نژاد رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی حمایت های مالی جریانهای خاص از موسوی را در تبلیغات انتخاباتی کمتر از10میلیاردتومان برآورد می کند؛ که البته همگان اشراف دارند این مبلغ هزینه یکروز از تبلیغات گسترده و سراسری میر حسین موسوی درشهرتهران هم نمی شود چه رسد به سراسر کشور و بمدت بیش از چند هفته.
وی در گفتگو با سایت طرفداران مردمی میرحسین؛ انتخاب 10، ضمن اعتراف به موج بازی (سواستفاده از احساسات وخروج از عقل ومنطق برای انتخاب آگاهانه) با تایید حمایت مستقیم خانواده و نزدیکان آقای هاشمی از حمایت جریانهای دیگر پرده بر می دارد.
بهزادیان نژاد دراین گفتگو اظهار می دارد: وضعیت انتخابات بسیار امیدوار کننده است به حمدالله وضعیت مهندس موسوی روزبه روز بهتر می شود. موج فزاینده اجتماعی که در انتظارش بودیم شروع شده و اگر وضع در همین حالت امروز باقی بماند 100 در صد ما پیروز انتخابات هستیم. از سوی دیگر رقیب اصلی نیز در انفعال کامل به سر می برد و احتمال موج سازی آنها بسیارکم شده است.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه به کمک های لجستیکی فرزندان آقای هاشمی و نیز کمک چند میلیاردی آقای جاسبی اشاره می کند.
بهزادیان نژاد به کمک نقدی دو میلیارد تومانی آقای جاسبی و 5000عدد لب تاب بعنوان هدیه( که خود حکایتگر هدایای غیر نقدی دیگری همچون اتومبیل و....به بسیاری از اعضای ستاد های میرحسین موسوی در نقاط مختلف کشور است) اشاره می کند ودرپاسخ به این پرسش که: آقای جاسبی این پول را از کدام محل تامین کرده است می گوید: نمی دانم از کجا تأمین شده اما ایشان حامی میرحسین هستند و ما به منابع مالی حامیان کاری نداریم!

لیبرالها و بهائیان هم هستند!
رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود جامعه بهاییت هم از میرحسین حمایت می کند اظهار می دارد: بالاخره آنها هم گروهی هستند و حق اظهار نظر هم دارند. وی با تایید حمایتهای مادی فرقه ضاله بهایی از حمایت لیبرالها وملی گراها و دشمنان و معاندین نظام اسلامی پرده بر می دارد و ضمن تایید دریافت این مساعدتها از آنها دفاع می کند. او در پاسخ به این پرسش که:
به نظر می رسد جبهه ای از جریانات مختلف اعم از لیبرال و ملی گرا و بعضا برخی دشمنان نظام در حمایت از میرحسین شکل گرفته است ؛ اظهار می دارد: ببینید من اسم جبهه روی آن نمی گذارم، گروه‌های مختلفی هستند ولی جبهه نیستند. بالاخره گروههای مختلف حمایت می کنند و ما این حمایتها را رد نمی کنیم. کمک 77 میلیارد تومانی دانشگاه آزاد نیز از بحث های جدی روزهای پایانی انتخابات بود. به گزارش جهان نیوز این رقم ازمغایرت تراز 1027 میلیارد تومانی درآمد سالانه دانشگاه آزاد و تراز 950 میلیارد تومانی ثبتی این دانشگاه بدست آمده است. بحث خرید 200هزار مانتوی سبز به مبلغ چهارمیلیارد تومان؛ بحث هزاران سکه اهدایی و...

عملیات تروریستی وحمله مسلحانه به ستادهای احمدی نژاد
همزمان با نزدیک شدن به روز انتخابات جنگ تمام عیار مخالفان دولت از عرصه تبلیغات به عرصه نظامی هم کشیده شد ودربرخی ازمناطق کشورعملیات تروریستی وکشتار هموطنان وحمله مستقیم به ستادهای رییس جمهورشکل گرفت.درهفتم خرداد ماه تروریستهای مخالف نظام اسلامی با انفجار بمب در مسجد "علی بن ابیطالب " شهر زاهدان باتخریب بخشهایی از مسجد بیش از 20نفراز هموطنان نمازگزار را شهید و بالغ بریکصدنفردیگر را که در بین آنان ازکودک چهارساله تا زنان و افراد سالخورده دیده می شدند مجروح نمودند. همزمان با این عملیات سه نفر ناشناس با حضور در مقابل یکی از ستادهای دکتر احمدی‌نژاد در خیابان سعدی زاهدان و در جنب مسجد عترت‌النبی(ع) اقدام به فحاشی و توهین به رییس جمهور کرده و پس از پاره کردن تصاویر وی با اعضای این ستاد درگیر شدند.
افراد ناشناس پس از درگیری لفظی، اقدام به تیراندازی به سمت حاضران در محل کرده و سه نفر از جمله یک کودک دو ساله را از ناحیه دست و شکم مجروح کردند.

القای نا امنی
وبستر سازی برای درگیری اهل تسنن با برادران شیعی بدیهی است حرکتها و اقدامات تروریستی صورت گرفته مورد رضایت هیچیک از کاندیداها نمی باشد؛ اما القای نا امنی وایجاد هرج ومرج در کشور آنهم در ایام حساسترین انتخابات ملت ایران در طول سی سال گذشته ؛ تاکتیکی است که بیگانگان مخالف دولت نهم جهت شکست فرزند با خلوص ملت ایران در انتخابات پیش رو در پیش گرفتند. سناتور دمکرات ایالت "نیوجرسی " آمریکا فرانک لوتنبرگ که از طرفداران سرسخت رژیم صهیونیستی در کنگره این کشور است، اعلام کرد: اگر احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز 22 خرداد شکست بخورد، ما باید جشن بگیریم. فرانک لوتنبرگ در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی جروزآلم پست ادامه داد: حتی اگر یکی بدتر از احمدی نژاد سر کار بیاید، ما باید جشن بگیریم.
درهمین رابطه قابل ذکر است که شایعه ترور«مولوی عبدالحمید» امام جمعه اهل تسنن زاهدان ؛ پس از اظهارات وی در محکومیت عملیات تروریستی در مسجد "علی بن ابیطالب " شهر زاهدان برسرزبانها افتاد . که بلافاصله استاندار سیستان و بلوچستان این خبر را تکذیب کرد.

نامه هاشمی به مقام معظم رهبری(مدظله)
در تداوم گفتمان نه به احمدی نژاد و اختلاف اساسی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با رییس جمهور ؛ که مقام معظم رهبری (مدظله) نیز در خطبه های نماز جمعه به آن اشاره فرمودند. دوروز مانده به انتخابات؛آقای هاشمی رفسنجانی در محکوم نمودن دکتراحمدی نژاد نامه سرگشاده ای را خطاب به مقام معظم رهبری(مدظله) منتشر نمود.
وی دراین نامه که بر خلاف عرف روابط بین ایشان و مقام معظم رهبری(مدظله) بود؛ بدون سلام وعلیک با معظم له سر اصل مطلب می رود و دکتراحمدی نژاد رابه دروغگویی متهم کرده واظهارات وی را برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف قلمداد می نماید که افتخارات نظام اسلامی‌ را نشانه گرفته است!
آقای هاشمی تلویحا دکتر احمدی نژاد را با بنی صدر مقایسه کرده وغیر مستقیم شرایط موجود را همانند چهاردهم اسفند سال 1359 ارزیابی می نماید هرچند در سطور بعدی این نامه اظهار می دارد:
البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد!
آقای هاشمی در بخش دیگری از این نامه دکتر احمدی نژاد را متهم به زیر سوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت می نماید و دولت نهم را به ارتکاب چند هزار تخلّف در اجرای بودجه‌ها و...متهم می سازد.
وی در این نامه اظهارات دکتر احمدی نژاد در مناظره با میر حسین موسوی که به تخلفات مالی فرزندان ایشان اشاره کرده بود را به انقلاب و نظام ومقام معظم رهبری(مدظله) وشخص خودودیگر شخصیت های تاثیرگذار انقلاب اسلامی مرتبط می کند ومی نویسد:
معتقدم جناب‌عالی بخوبی می‌دانید که اینجانب و بسیاری از بزرگان تأثیرگذار انقلاب و حتی خود جناب‌عالی از دوران مبارزه و سالهای اول انقلاب و در تعدادی از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالی وضدانقلاب بوده‌ایم و همیشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم.
آقای هاشمی دربخشی دیگراز نامه به صراحت مخالفت خودرا با ادامه فعالیت دولت دکتراحمدی نژاد ابرازمی دارد ومی نویسد:
بجاست که به این حقیقت هم توجه شود که احتمالاً عوامل دولت از نظر اینجانب مطلعند که من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور نمی‌دانم و خود جناب‌عالی هم از این نظر من مطلعید و دلایل آن را هم می‌دانید. ولی این نظر را رسانه‌‌ای نکرده‌ام !!
آقای هاشمی در پایان نامه از این هم فراتر می رود و می نویسد:
با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم!
آقای هاشمی درکلام پایانی مجددا انتظار خود را از رهبر انقلاب (مدظله) درخصوص حل مشکل احمدی نژاد!! مطرح می کند و می نویسد:
از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیتتان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید!!

تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله)
همانگونه که انتظار می رفت ؛ مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پاسخ به نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی با بصیرت تام ونگاه حکیمانه و ژرف اندیش خود سکوت اختیار کردند. چرا که هرگونه پاسخی در آن مقطع خاص به نامه آقای هاشمی به نوعی دخالت در انتخابات تلقی می گردید که به زیان نظام می انجامید. اگرایشان درآن مقطع ادعاهای آقای هاشمی را رد می کردند و همانگونه که در خطبه های نماز جمعه هفته بعد ازانتخابات 22خرداد به صراحت به اختلاف دیدگاه آقای هاشمی با رییس جمهور اشاره کردند و فرمودند نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است ونیزبا حمایت از خدمات ارزشمند دولت نهم ؛ سیاه نمایی هاوپخش کارنامه های جعلی علیه دولت واتهامات وتوهین آشکار به رییس جمهور قانونی مملکت ودروغگو وخرافاتی خواندن وی ازسوی کاندیداها را محکوم کردند ؛ همین افرادی که فردای انتخابات جنجال به پا کردند و با به اغتشاش کشیدن کشور سعی در القای تقلب در انتخابات نمودند؛ موضع گیری رهبرانقلاب(مدظله) را بعنوان دخالت مستقیم در انتخابات مطرح کرده واز آن بهره گیری سوء می کردند وبرعکس آن نیزچنانچه مقام معظم رهبری (مدظله) در آن مقطع درتایید سوابق انقلابی و گذشته آقای هاشمی سخنی می گفتند؛ همانگونه که در بخشی از خطبه های نماز جمعه هفته بعد از برگزاری انتخابات بدان اشاره کردند – بوقهای تبلیغاتی کاندیداها با حذف پیشوندها وپسوندهای بیانات معظم له چوب تکفیر احمدی نژاد را بلند می کردند وبه اسم ولایت فقیه حکم خروج احمدی نژاد از گردونه رقابتهای انتخاباتی را صادر می کردند. اما بینش عمیق رهبری با سکوت در برابر نامه آقای هاشمی اجازه هرگونه مانوروبهره گیری سوء از سخنان و مواضع ایشان را از سوی فرصت طلبان سلب کرد. تلاش کاندیداهایی که شکست خود را از قبل پیش بینی کرده بودند برای دخالت دادن رهبری در انتخابات تادقیقه 90 نیز ادامه داشت و حتی یکروز مانده به انتخابات نیزمیرحسین موسوی با
ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری(مدظله) از رهبر انقلاب درخواست نمود تا ایشان با رهنمودها و دخالت مستقیم، موجبات بی‌طرفی همه مقامات، مجریان و ناظران انتخابات را فراهم نمایند تا از آرای مردم محافظت شود!!
اما حکمت و بینش رهبری درسکوت نمودن وعدم پاسخ به این نامه وگرفتن بهانه ازاردوگاه متحد مخالفان ؛ تمامی ترفندهای سیاسی را عقیم کرد تا ملت بزرگ ایران با آگاهی و درک و شعور بالای خود مستقلا تصمیم گرفته و کاندیدای اصلح راگزینش نمایند .

اوج شکوه ؛ اوج حماسه؛ انقلاب سوم
22 خرداد ماه سال 1388 را شاید بتوان بزرگترین حماسه ملت ایران درطی دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نامید. این روز باشکوه که به حق می توان آن را بعد از 22بهمن سال57 وسیزدهم آبان ماه سال58(روزفتح لانه جاسوسی آمریکا) که امام خمینی(ره) آن را انقلاب دوم ملت ایران نامیدند؛ به انقلاب سوم ملت سرافراز ایران تعبیر کرد.
انقلاب اوج شور و شعور یک ملت وقیام یکپارچه جامعه در برابر قدرتهای مخربی است که دربرابر آرمانها و ارزشها ومنافع معنوی ومادی ملت ایستاده اند. گاه این قدرت مخرب رژیمی استبدادی وضدمردمی همانند رژیم پهلوی است که سالیان طولانی ملت ایران را برای منافع بیگانگان به بند کشیده بود. گاه دخالت مستقیم بیگانه درامورداخلی جامعه وارتباط بیگانگان با گروهها و تشکلهای ضدملی برای مقابله با آرمانهای ملت است ؛ وگاه امواج مخرب گروهها وتشکلهای سیاسی زیاده خواه و باندهای مخوف و مافیایی قدرت و ثروت است که با نفوذ درارکان جامعه با ایجاد دودستگی و انشقاق سعی در رویارویی آحاد ملت با یکدیگر برای حفظ منافع خود می نمایند. که هر سه مورد آن در جامعه ما بوقوع پیوسته و ملت سرافراز ایران در هربار با تکیه بر ارزشها وآرمانهای الهی وشعوروآگاهی خود با حضوروقیامی یکپارچه در برابر آن ایستاده است.
22 خرداد ماه قیام سوم ملت ایران طی دهه های اخیراست. روزی است که ملت دربرابر بزرگترین اعوجاج تاریخ ؛ آزمونی بزرگ را با موفقیت پشت سرگذاشت و به همه آنانی که با اتکا به پول و ثروت وقدرت ودروغ و نیرنگ قصد ایجاد انحراف درمسیر انقلاب اسلامی را داشتند ؛ ثابت کرد که صداقت تنها راه نفوذ به قلوب مردم وکسب اعتماد آنان است.
صداقت دکتر محمود احمدی نژاد وتلاش بی وقفه او در چهارسال خدمتگذاری جهت اجرای عدالت دراقصی نقاط سرزمین پهناورمان ؛ تمامی ترفندها ودسایس وتوطئه ها و دروغها را برعلیه وی که زندگی خودراوقف آحاد ملت ایران کرده بود ؛ خنثی کرد وبار دیگر مرد عدالت واین باربا میلیونها رای بیشتروافزونتر از دوره قبل اعتماد ملت را برای خدمتگذاری بدست آورد.
گزارش از :سید مصطفی فرقانی
ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری فارس